ABC Przystani

Aby świetnie się bawić oraz korzystać z atrakcji przystani konieczne jest bezpieczeństwo - zobacz co powinien wiedzieć każdy przebywający na terenie przystani ABC przystani.

Przystań Amazonka jest przystanią kajakową i mieści się przy ul. 1 Maja (k. mostu) w Kolonowie. Jest ona odpowiednio przystosowana do przybijania, cumowania oraz postojów kajaków. Wyznaczona jest w odsłoniętym miejscu nad brzegiem rzeki Mała Panew zwanej potocznie Opolską Amazonką.

 

Przystań Amazonka wyposażona jest w pomost stały umożliwiający bezpieczne odbijanie jednostek od brzegu. W bliskim obszarze przystani znajduje się: podstawowe urządzenia socjalne dla kajakarzy, pole biwakowe, GRILL BAR z pełnym zapleczem gastronomicznym, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki oraz piłki nożnej, mini plac zabaw dla dzieci itp.

 

Dodatkowo na terenie można znaleźć dobrze wyposażoną wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Sprzęt pływający może być wypożyczany wyłącznie przez osoby pełnoletnie, po zdeponowaniu u pracownika wypożyczalni dokumentu tożsamości. Dzieci i młodzież poniżej osiemnastego roku życia mogą korzystać ze sprzętu wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Liczba osób na danym sprzęcie wodnym powinna być zgodna z liczbą określoną dla danego sprzętu pływającego. W razie wątpliwości liczba osób określana jest przez opiekuna przystani.

Liczba dodatkowego sprzętu ratunkowego każdorazowo jest również ustalana przez opiekuna przystani.

Osoby niepełnoletnie mogą wypływać tylko pod opieką dorosłych.

Sprzęt wodny może być używany wyłącznie w godzinach otwarcia przystani.

 

Wszystkie osoby przebywające na terenie Przystani Amazonka oraz zbiornika wodnego znajdującego się w obrębie przystani, zobowiązane są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, stosowania się do poleceń pracowników przystani oraz do zachowania kultury i czystości. Opiekunów dzieci prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje pociechy, aby uniknąć niepożądanych wypadków szczególnie w obrębie zbiornika wodnego.